İlk Buluşmada Ne Konuşulur?

İnternetten tanıştınız ve ilk buluşma zamanı geldi. Gel gelelim ilk buluşmaların en zor meselesine: İlk buluşmada ne konuşulur? 

İlk buluşmada  neleri konuşmamak gerekir, hangi konular ilk buluşmaya uygun değildir,  hangi konuyla ortam yumuşatılır gibi sorulara sizler için cevaplar aradık. İşte önerilerimiz;

8892e4454ce5f0eb8ba9817468de1064 300x300 İlk Buluşmada Ne Konuşulur?

 

Sakin olun, böylece kendinizi daha iyi ifade edersiniz ve her şey daha güzel olur.

Kendine güven iyidir ama fazla da abartmamak lazım. “Ben şöyle iyiyim, böyle süperim.” gibi söylemler hem karşınızdakini korkutur, hem de sizi komik duruma düşürebilir. İzin verin, o sizi bu tarz cümlelerle değil, gözlemleyerek tanısın.

Sohbete başlamak zordur. Başlangıç olarak günlük hayatınızdan, boş zamanlarınızda ne yaptığınızdan, nerede yaşadığınızdan, iş hayatınızdan, arkadaşlarınızdan bahsedebilirsiniz. Ortak ilgi alanları bulup, bunların üzerinden konuyu geliştirebilirsiniz. Mesela ortak sevdiğiniz bir film veya müzik türü hakkında sıkı bir konuşma yapıp, onu etkileyebilirsiniz. Eğer ilk buluşmada kilitlenip ne konuşacağınızı şaşıracağınızı düşünüyorsanız, yolda kafanızda ufak tefek konu başlıkları düşünebilirsiniz.

Aşk, birliktelik gibi konular ilk seansın konuları olmazsa iyi olur. Daha ilk buluşmada kaç çocuk istediğinizden veya gelecekte ikiniz hakkındaki planlarınızdan bahsetmeyin. Karşı taraf korkabilir, korkmasa da bu ona samimi gelmeyebilir. Ayrıca eski kız/erkek arkadaşlarınızdan, ilişkilerinizden bahsetmek de ilk etapta hoş olmayabilir, bırakın mazi mazide kalsın. En azından şimdilik.

Para, pul, kazanç konuları da ilk buluşma için uygunsuz konular arasında yer alıyor. Ne azlığından yakının, ne çokluğundan kabarın; her ikisi de soğuk ve itici bir hava yaratır. Karşılıklı sus pus olmamak adına hemen de tuttuğunuzun takımın o hafta aldığı galibiyetten bahsetmeyin. Tamam spor da güzeldir, konuşulmalıdır ama belki de karşısınızdaki o kadar ilgili değildir.

Vücut dili önemlidir. Aşırı el-kol hareketi, gözleri kaçırma, sürekli parmaklarınızla oynamak sizi karşı tarafta güvensiz olduğunuz düşüncesini yaratacaktır… Bu nedenle direkt göz temasına dikkat, hem konuşurken hem de onu dinlerken gözlerinin içine bakın!

Buluşacağınızı bilen ve üstüne üstlük meraklı arkadaşlarınız varsa, cep telefonunuzu sessiz moduna almanızda fayda var.

Konuşmak kadar dinlemek de önemli. Onu dinlemeyi unutmayın!

Ve son olarak, sakız çiğnemeyin : )

Bu yazı, Sahici İlişkiler – İnternette Aşkı Bulma Kılavuzu (Yazarlar: Ayşe Gözde Ekmekci, Ayşegül Denizci, Burcu Burhan) kitabından alıntı yapılarak hazırlanmıştır.

 

 

38 Responses to “İlk Buluşmada Ne Konuşulur?”
 1. koyulacisiyahayakın
 2. lotus360
 3. lackawanna
 4. Gözvurdum
 5. rugrat
 6. nesfit
 7. yucelogretmen
 8. Mortavşan
 9. burak0741
 10. blanus
 11. 76GF
 12. yalnizadampariste
 13. sultanpeppercompany
 14. realistman
 15. erosşarops
 16. kayalar17
 17. mertuygur
 18. delerius
 19. berkayeskisehir
 20. DreamShip
 21. airtraffic17
 22. çözmekelimdedeğil
 23. kahvefalı2
 24. romantikparaşütçü
 25. lucasyy
 26. inanGuven10
 27. yosungözlüdilber
 28. sefikinanc
 29. turgut752
 30. DurdurBuNikahıMemurBey
 31. batuhan1092
 32. artıkaşkzamanı
 33. abuhayatttt
 34. xXhayaletlordXx
 35. kedigözz
 36. lüle333
 37. ByMUse
 38. şişiet

Siz de yorumunuzu bırakabilirsiniz...

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Google+